Кожна з представлених схем активно використовується на території України. Попри очевидність деяких схем, щодня сотні людей стають їхніми жертвами.
1. SMS-виграш. Користувач мобільного телефону отримує смс, у яких міститься інформація про виграш. Людина, яка знайома з подібною схемою, відправлятиме смс або передзвонюватиме за вказаним номером, а в результаті за ці дії з рахунку будуть списані гроші на користь шахраїв.
2. "Поверніть наші гроші". У цьому випадку на телефон надходить смс із текстом, що ваш рахунок було поповнено на певну суму. Слідом за повідомленням надходить дзвінок, де вам кажуть, поповнили ваш рахунок випадково, помилково. Звичайно, у вас попросять повернути ці гроші.
3. Арешт і затримання родича поліцією. Стара, але дієва схема, коли аферисти представляються співробітниками поліції і пропонують за певну суму "відмазати" вашого родича від в'язниці. Завдання шахрая максимально залякати людину, не даючи можливості тверезо оцінити ситуацію.
4. Дзвінок від "співробітників банку". У цьому випадку вам телефонують і представляються працівником банку, у якому у вас відкрито рахунок. Від вас попросять номер картки і тризначного коду, щоб нібито її розблокувати.
5. "Ми телефонуємо за оголошенням". Ця афера діє на тих, хто розмістив оголошення про зникнення домашнього вихованця, ключів або мобільного. Шахрай вимагатиме у вас грошей за повернення речі, якої у нього немає.
6. Афера з кредиткою. Абоненту надходить смс-повідомлення або дзвінок із пропозицією отримати картку банку, на якій є істотний кредитний ліміт і маленький відсоток. Людина погоджується, але з'ясовується, що випуск картки платний. Незважаючи на це, багато хто переказує гроші, тому що дуже часто за випуск картки треба платити, наприклад у деяких банках, спортклубах тощо.
7. Уявна вірусна атака. Вам надсилають повідомлення, в якому йдеться про те, що пристрій заражений вірусом, щоб його усунути, треба внести певну плату.
8. Нігерійська схема. Ви отримуєте лист від банкіра, в якому він повідомляє, що помер ваш однофамілець, але у нього залишилося дуже багато грошей, які можна розділити між вами і банкіром. Але, перш ніж банкір переказує вам гроші, виявляється, необхідно внести в банк якусь суму.
9. Шахраї імітують роботу на Форекс ринку. Розрахована схема на охочих заробити грошей в інтернеті. Жертву вмовляють взяти участь у заробітку грошей на Форексі. Жертва думає, що переводить гроші на свій рахунок Форекс, але насправді переводить гроші в симуляцію біржових торгів.
10. Підміна сім-карти. У салоні мобільного зв'язку аферисти відновлюють сім-карту, через яку отримують доступ до пошти, інтернет-банкінгу, соціальних мереж і месенджерів жертви.
Komentar